logo

Xiaomi Mi 8 Sar Değeri


Sponsorlu Bağlantılar


Xiaomi’nin yeni telefonu Mi 8’in Sar Değeri

Bu cep telefonu modeli Mİ 8 (M1803E1A), radyo dalgalarının maruz kalması için geçerli güvenlik gereksinimlerine uymak üzere tasarlanmıştır.

Radyo dalgasına maruz kalma kuralları, vücudun RF enerjisini emdiği hıza tekabül eden Özgül Soğurma Oranı (SAR) olarak bilinen bir ölçüm kullanır. Temel kısıtlamalar olarak SAR değeri 2014/53 / EU sayılı Konsey Tavsiyesinde belirtilmiştir, bu da 10 gram doku üzerinde ortalamayı sınırlayan ülkelerde 2W / kg’dır.

SAR testi sırasında, bu cihaz test edilen tüm frekans bantlarında onaylanmış en yüksek güç seviyelerinde iletim yapmak üzere ayarlanmış ve herhangi bir ayırma olmaksızın kafaya karşı kullanımda RF maruziyetini simüle eden pozisyonlara ve 25 mm’yi aşmayan ayırma ile vücuda yakın yerleştirilmiştir. .

Cep telefonunun RF’ye daha düşük maruz kalma durumunda çalıştığından emin olmak için, Bluetooth kulaklık, ürünle birlikte verilen kulaklıklar veya diğer benzer aksesuarlar gibi eller serbest seçeneğini kullanın. Metal parçalar içeren diğer aksesuarların kullanılması, RF maruz kalma kurallarına uygunluğu garanti etmeyebilir.

Bu cihaz, her bir işlem bandında SAR değerini belirlemek için test edilmiş olsa da, tüm bantlar tüm alanlarda mevcut değildir. Bantlar servis sağlayıcınızın kablosuz ve dolaşım ağlarına bağlıdır.

En yüksek SAR değerleri aşağıdaki gibidir:

Model M1803E1A (Mİ 8)

2,0 W / kg (10 g üzeri) SAR Limiti
Kafa: 0.701 W / kg
Gövde: 1,662 W / kg (5 mm mesafe)
1,6 W / kg (1 gr üzeri) SAR Limiti
Kafa: 1,01 W / kg
Gövde: 1,32 W / kg (10 mm mesafe)

Sponsorlu Bağlantılar


Benzer Konular