logo

Kavga etmenin cezasi nedir


Sponsorlu Bağlantılar


Kavga dediğimizde içine darp’ida sokarsak o zaman mahkemelik oluyorsunuz. size göre basit gibi gözüken şeylerin kanun’da yeri ve cezasi çok açık ve net’tir. eğerki biriyle kavga edip o kişiyi darp ettiyseniz öncelikli olarakta darp olan kişi şikayette bulunduysa öncelikle kendisinden doktor raporuyla darp bulunduğuna dahil evrak istenir.

Söz konusu darp raporu alındıktan sonra Kavga sırasında birinin gözünü çıkaran, kulağını sağır eden, dilini koparan, yüzünde sürekli iz kalacak şekilde yaralayan kişiye en az 8 yıl hapis cezası verilecek. Yine kavga sırasında birisinin kolunu, burnunu kıran kişiye de 6 yıla kadar ceza verilecek. Askerde kavga etmeniz durumunda ise 15 gün diskoya gönderilir ve hor kullanılabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > > > > > > > >

Benzer Konular

“Kavga etmenin cezasi nedir” Konusu İçin 1 Yorum Yapıldı

  1. nacierdemir dedi ki:

    benim kaynanamı öz oğlu evde darp etti kadının kafasına 8 adet dikiş atıldı hastaneden doktor raporu ve polis tutanağı tutulmasına rağmen karakola şikayette bulunmamıza rağmen darp eden kişinin evden uzaklaştırma cezası olmasına rağmen bu kişi hergün karakola ben burdayım diyerek imza atmak için gidiyor (içerden çıktığı için) ama bu şahıs ceza almıyor polis birşey yapmıyor adam hala eve geliyor zorla paralarını alıyor hakaret ediyor iki insanda hasta neden bu insan cezalandırılmıyor kendi kanunumuzu kendimiz mi koymalıyız nerde adalet bize yardımcı olun

Yorum Yapınız