logo

Kategori Arşivi ‘Tatil’

Para ile vatandaşlık veren ülkeler listesi

Parayla vatandaşlık veren ülkeler!

Gelişmiş ülkeler yabancı yatırımcı çekmek için türlü yöntemler kullanıyor. Teşvikler ise oldukça cazip. Yabancı yatırımcıya sağlanan avantajlar arasında vize muafiyeti de yer alıyor, vatandaşlık hakkı da. İşte o ülkeler…

parayla vatandaslik veren ulkeler (7)

parayla vatandaslik veren ulkeler (6)

parayla vatandaslik veren ulkeler (4)

parayla vatandaslik veren ulkeler (3)

parayla vatandaslik veren ulkeler (2)

parayla vatandaslik veren ulkeler (1)


2013 Yılı vizesiz gidilecek ülkeler

VizeAvrupa birliği uyum raporları doğrultusunda bakanlık boş durmuyor ve aylar geçtikçe vizesiz rahatça gidilebilecek ülkelerin listesini git gide genişletiyor.

Tabi her ne kadar görmek istediğimiz avrupa ülkelerini göremesekte şuanki durumda rusya gibi ülkelerin bu listeye dahil edildiği oldukça sevindirici bir durum.

2013 yılı itibariyle vizesiz gidilecek ülkeleri şöyle bi liste yaptiğimizda karşımıza çıkan tablo şu şekilde;

 • Antigua-Barbuda,
  Arjantin,
  Arnavutluk,
  Bahamalar,
  Barbados,
  Belize,
  Bolivya,
  Bosna-Hersek,
  Brezilya,
  Ekvador, (daha&helliip;)

Ağva tatil köyleri, ağva resimleri

Ağva istanbul’un yanı başında, doğanın bütün hünerlerini sergilediği bir yeryüzü cenneti. Ağva, yemyeşil bir ormana yaslanmış, masmavi bir denize yüzünü dönmüş, iki nehir arasında kalmış bir doğa harikası.

Ağva istanbulun bilinmeyen biryerlerinde olup keşfi herkez tarafından yapılmamış muazzam bir tatil mekanı.

Ağva, dört mevsim boyunca şehrin karmaşasından kaçmak isteyenleri kendine çekiyor. Çok kısa bir yolculuk sonunda Ağva ‘da bambaşka bir dünyaya kucak açmak ve rüya gibi bir tatil yaşamak mümkün. İstanbul’a sadece 97 km uzaklıkta bulunan Ağva, huzur içinde bir tatil için ideal fırsatlar sunuyor.

Ağva otel açısından da zengin bir belde. Ayrıca, Ağva otel ve motelleri kendine özgü mimarileri ile hemen dikkat çekiyor. Ağva ‘da bir otel arıyorsanız çoğunu Göksu Nehri kıyısında bulabilirsiniz. Ağva Göksu Nehri kıyısı haricinde Ağva merkezinde ve Ağva sahili kenarında tesislerde bulunmaktadır.

Ağva bu güzelleriklerin merkezi, hafta sonları bende tatil yapmak istiyorum, istanbul ve çevresinde olsun diyenlerin uğrak mekanı. sizde ağva tatil köyleri ‘nde tatilinizi geçirmek isterseniz bu güzellikleri burdan görebilir google aramalarındaki turizm sitelerindende rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.


Şile tatil köyleri, şile resimleri

Çoğu insanımızın bilmediği ama istanbulun ucra noktalarından doğal güzellikleriyle ön planda olan bir ilçe’dir şile. aslına bakarsak çoğu insan istanbulda böylesine biryer olduğunun bile farkında deyildir. sebebiyse, ümraniye, kadiköy gibi merkezi yerlere bir saatten fazla olan yol uzaklığıdır.

Şile feneri, şile denizi ve şile tatil köyleri aslında çok muazzam manzaralara sahip güzel yurdumun ender yerlerindendir.

Şile’ye bağlı olan bambaşka bir yer diye tabir edilen yerde ağva’dır aslında şile kışları büyük askeri alay’ıyla yazlarıysa denizi ve turistlik yerleriyle çok muazzamdır.

Şile’deki tatil köylerini ayrıntılı olarak internet turizm sitelerinden takip edebilirsiniz. bizler sizlere şile’nin asli güzelliklerinden oluşan bir fotoğraf arşivi paylaşacaz.