logo

Kategori Arşivi ‘Internet’

19 Ocak 2016 Twitter Açılmıyor Dünya Genelinde Twitter çöktü

Twitter kullanıcıları twitter’a girdiklerinde “Teknik bir hata var. Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz” uyarısı alıyor.

twitter açılmıyor

DÜNYA GENELİNDE SORUN YAŞANIYOR

Aralarında İngiltere’nin de olduğu birçok ülkeden de benzeri yönde şikayetler geliyor. Twitter dün de Hindistan’da bir süre devre dışı kalmıştı.

TWİTTER’a GİREN AŞAĞIDAKİ HATA İLE KARŞILAŞIYOR

Teknik bir hata var.

Fark ettiğin için teşekkürler, bunu yakında düzelteceğiz ve her şeyi eski haline getireceğiz.

العربية Dansk Deutsch English English UK Español فارسی Suomi Filipino Français עִבְרִית हिन्दी Magyar Bahasa Indonesia Italiano 日本語 한국어 Bahasa Melayu Nederlands Norsk Polski Português Русский Svenska ภาษาไทย Türkçe 简体中文


Facebook Neden Açılmıyor 2015

Bu konuda Facebook ile yaşanılan problemlere nelerin sebep olabileceği konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Bu konuda paylaştığımız bilgiler dışında bir problemini var ise ve bu bilgiler sorununuzu çözmediyse konu altındaki yorum alanından yorum bırakarak sizlere yardımcı olmamızı sağalayabilirsiniz

facebook neden açılmıyor

Sorry, something went wrong. We’re working on getting this fixed as soon as we can. Go Back hatası alıyorsanız korkmayın. Türkçesi Facebook sunucuları geçici bir çökme yaşadı mühendisler şuanda olay ile ilgileniyorlar. Zaman zaman bu tür problemler olmakta fakat Facebook mühendisleri dorunu kısa sürede halletmektedir. Bu sorunun sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yaşandığı öğrenildi. Bunun dışında bir problem yaşıyorsanız yorum kısmından bize yazarak çözüm üretmemizi isteyebilirsiniz.

Facebook’un neden açılmadığı konusunda birden çok sebep olabilir, bu sorunlar aşağıdaki gibidir.

Facebook Neden Açılmıyor

  • Facebook sunucularından kaynaklanan problem olabilir
  • Facebook’un yazılımından kaynaklanan problem olabilir
  • Facebook yetkilileri güncelleme veya bakım yapıyor olabilir
  • Türk Telekom’un yurt dışı çıkışlarında oluşan problemden dolayı olabilir
  • Kullandığınız internet sağlayıcısından (TTnet, Uydunet, Superonline vs.) kaynaklanan problemden dolayı olabilir
  • Mahkeme veya TİB den gelen erişim engeli nedeniyle olabilir
  • Tarayıcınıza bulaşan bir virüsten dolayı olabilir

Facebook Açılıyor Fakat Giriş Yapamıyorsanız

  • Hesabınız bloke edilmiş olabilir
  • Şifrenizi yanlış girmiş olabilirsiniz
  • Şifrenizi hackerlara kaptırmış olabilirsiniz

 

Facebook Hakkında Bilgiler

Fotoğraflar

Fotoğraflar uygulaması ile kullanıcılar kendi aralarında fotoğraflarını, kendilerini ve arkadaşlarını da üzerine etiketleyerek sunabilmektedir. Bazı gizlilik sorunları nedeniyle facebook, fotoğrafların görüntülenmeleri üzerinde bazı sınırlamalar koymuştur. Ağustos 2007 itibariyle; Facebook’ta 31.31 milyar fotoğraf bulunmaktadır, bu da kişi başı 31 fotoğrafa denk gelmektedir. Fotoğraflar herkes tarafından görülebilir, ancak gerekli ayarlamalar yapıldığı takdirde hiçbir kullanıcı tarafından da görülmeyebilir.
Armağanlar

Armağanlar, Facebook’un Şubat 2007 tarihinde yaptığı bir uygulamadır. Kullanıcılar birbirlerine küçük ikonlardan oluşan hediyeler gönderebilmektedir. Bu ikonlar Apple tasarımcısı Susan Kare tarafından tasarlanmaktadır, ve kullanıcılar bu hediyeleri gizli ya da açıkça vermektedir. Kullanıcılar isterse “hediyeler” kutusunu profillerinde de gösterebilir. Kullanıcılar hesaplarının açılmasıyla ücretsiz bir hediye verme hakkına sahiptir; bundan sonraki hediyeler ise 1 dolar ile ücretlendirilmektedir. Hediyelerin %50’si sevgililer gününde verilmektedir.

Bunun yanı sıra, Zachary Allia tarafından geliştirilen “Free Gifts” uygulaması gibi uygulamalarla, ücretsiz olarak da hediye gönderilebilmektedir.
Dürtmeler

Pokes (Dürtmeler) uygulaması ile bir kullanıcının diğer bir kullanıcıyı dürterek diyalog kurmasını sağlamaktadır. Bazen bu merhaba anlamına gelse de, aynı işi yapan X Me ve SuperPoke gibi facebook uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, dürtme işlemini değişik varyasyonlarda yapılmasını sağlamaktadır.
Etkinlikler

Etkinlikler uygulaması ise; kullanıcıların arkadaşlarını belli buluşma oluşturabilir ve diğer kullanıcılar da bu etkinlikler için RSVP’lerini bildirebilirler.
Video

Facebook’un video uygulaması ise; kullanıcıların birbirlerine YouTube ve benzeri sitelerdeki videoları göndermelerinin yanı sıra; özel mesajlar da dahil olmak üzere video kamerasıyla görüntü kaydederek bunu mesaj olarak göndermesini sağlamıştır.
Uygulamalar

24 Mayıs 2007 itibarıyla; Facebook, Facebook Platform adını verdiği altyapısı ile geliştiricilerin Facebook ile etkileşimli uygulamalar yaratmasına olanak sağlamıştır. Uygulamalar, Facebook API ile kolayca geliştirilebilir. 11 Ekim 2007 itibarıyla, facebook’ta 5500 üzerinde uygulama mevcuttur.


TTNET Abonelik İptali Nasıl Yapılır

TTNET İnternet Aboneliğini iptal etmek için nasıl bir yol izlenmelidir?

ttnet

TTNET İnternet Kullanıcısı olarak aboneliğinizi iptal ettirmek mi istiyorsunuz? Bu Konuda sizlere yapmanız gereken işlemleri adım adım belirteceğiz.Eksik bilgiye sahip olan aboneler TTNET internet aboneliğini iptal ettirirken bir hayli zorluklarla karşılaşıyorlar. İşte aboneliğinizi kolay bir şekilde kapattırmak/iptal ettirmek için izlemeniz gereken yol aşağıda anlatıldığı gibidir.

İŞLEM 1 :

İlk olarak TTNET Online işlem merkezine girip ADSL Aboneliğinizin iptali ile ilgili önbaşvuru yapmanız gerekmektedir.

Online işlemler merkezine gitmek için https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr adresini açmalısınız. Daha önce üyelik açtıysanız direk olarak kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Fakat üyeliğiniz yok ise Üye ol butonuna tıklayıp gelen forumdaki bilgileri doldurup üyelik açabilirsiniz.

– Giriş işlemini yaptıktan sonra sol menüde bulunan Abonelik İşlemleri / ADSL Abonelik İşlemlerim / ADSL Abonelik İptal’ine tıklayınız.

Son adımdan sonra internet bağlantınız kesilecektir. Fakat bu işlem aboneliğinizi iptal etmez bu sadece ön başvuru işlemidir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra size en yakın TTNET merkezine gidip 10 gün içerisine ıslak imzanızı atarak internet aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. Ön başvuru işlemi yeni fatura gelememesi için yapılan bir işlemdir. Eğer 10 gün içerisinde imza atmazsanız internet bağlantınız geri açılacaktır.


Tarayıcıdaki Reklamları Engelleme

Bilgisayarınıza virüs olarak bulaşan girdiğiniz her sayfada reklam çıkan birşeyler varsa aşağıdaki yöntemleri uygulayarak kurtulabilirsiniz.

web-tarayici

http://www.tp-link.com/en/article/?faqid=308 siteye giriyorsun resimli açıklamalar mevcut.
Açtığın sayfada For Trendchip Solution: bulup step2 ve step3’ü resimde tarif ettiği gibi yapıp kaydettikten sonra tarayıcının geçmişini sil. dns yi otomatiğe al artık ve mutlu son virüsten kurtuluş hadi geçmiş olsun kardeşim.

Bir Başka Çözüm

Google crome çözümü: ayarlar bu kullanıcıyı sil bir kaç gün sonra yine çıkar tekrar bu kullanıcıyı sil 5-6 gün sonra yine sorar bu kullanıcıyı sil deyin sorun çözülür.

İnternet explorer: geçmişi her şeyi silin ve tüm ayarları reset ve default yani var sayılan yapın onda da 3-4 kere günlük yapın ve sonra ana sayfanızı değiştirin sonra kaydedin ana sayfa haricinde her şeyi var sayılan yapın sorun çözülür…

kessin çözümdür çünkü her kullanıcıyı sildiğimde 1-2 saat kaybolduğunu fark ettim ona göre çalışmalar yaptım.

Bir başka çözüm yolu