logo

İş Bankası İnternetten Havale ve EFT Yapamıyorum


Sponsorlu Bağlantılar


İş bankası hesabınız ile internet bankacığından havale veya eft yaparken “Bu işlem ile ilgili talimatınız bulunmadığından işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Talimatınızı Şubelerimiz ve Bankamatiklerimiz aracılığıyla gücelleyebilirsiniz” gibi bir sorun ile karşılaşabilirsiniz.

is_bankasi

 

Bu sorun Telefonunuzdaki İşcep veya Bilgisayar’dan İnternet Bankacılığı kullansanız da düzeltemiyorsunuz. Bu sorunu halletmenin 2 yolu var

Bunlar;

1- İş Bankası şubesine giderek hesabınızdaki sınırlamayı kaldırtmak.
2- ATM’den sınırlamayı kaldırmak.

Biz size ikinci yöntemi anlatacağız, birinci yöntemde zaten anlatılacak bir durum yok.

Gelelim anlatımımıza; Eğer havale veya eft gönderirken para göndereceğiniz hesap: Tanımlı Hesap değilse ve interaktif bancalıklık için sınırsız izin vermediyeseniz havale veya eft gönderemezsiniz.

ATM/Bankamatiğe kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra sırasıyla aşağıdaki adımları uygulayın :

Menüde sol üstte bulunan Diğer İşlemler tuşuna basın,
Sonrasında açılan menüde Anında Bankacılık sekmesine basın,
Bu menüde ise Kullanım Tercihim‘e basın,
Bu menüde size Müşteri Şifreniz sorulacak: İnternet Bankacılığına girerken kullandığınız rakamlardan oluşan 6 haneden oluşan müşteri şifrenizi girmeniz gerekecek ve ardından giriş tuşuna basacaksınız,
Burada sınırlama ile ilgili 3 tane seçenek çıkacaktır: –1 Çok Sınırlı, –2 Sınırlı ve –3 Sınırsız; eğer siz  herkese havale ve eft göndermek istiyorsanız 3’e yani Sınırsız’a tıklayacaksınız. 3 tuşuna bastıktan sonra  işleminiz tamamlanmış olacaktır.

 

Sponsorlu Bağlantılar


Benzer Konular