logo

Grip Hastalığı Hakkında Bilgiler


Sponsorlu Bağlantılar


Viral bir hastalık çeşidi olan grip, insandan insana virüsler yoluyla bulaşabilen bir hastalıktır. Hastalık, hastalığı taşıyan bireyden, tokalaşma, yakın konuşmalar veya öpüşme gibi yollarla sağlam bireye geçiş yapabilir. Gripten korunmak için hijyene önem verilmelidir. Örneğin belirli aralıklarla el yıkama bu hastalığın bulaşmasını büyük ölçüde etkiler.

Grip olan bireyler, yatak istirahati yapmalıdırlar. Kalabalık ortamlarda hastalığın başka bireylere bulaşmasını sağlayabilirler. Bu yüzden geçici bir süre dinlenip hastalığı atlatmaları gerekir.

Hasta olmayan kişiler, kalabalık ortamlarda fazla bulunmamalıdırlar. Okula giden öğrenciler, kreşe giden küçük çocuklar ve bağışıklığı düşük olan tüm bireyler kalabalık ortamlardayken risk altındadırlar. İlk başta belirttiğimiz gibi sık sık elleri temiz ve düzenli bir şekilde yıkamak, insan sağlığına önemli ölçüde etki edecektir.

Grip, virüsler ile oluşan bir hastalıktır ve antibiyotikler, virüslere karşı hiç bir etki edemez. Grip hastalığının başlangıcında kesinlikle antibiyotiklere başvurulmamalıdır.

Grip hastalığının teshişi ardından tedaviye geçilmesi gerekir. Tedavi aşamasında uzun süre istirahat edilmelidir. Bunun haricinde su tüketimi, sıkça c vitamini tüketimi ve doktorlar tarafından tavsiye edilebilecek bir takım ilaçlar kullanılabilir. Grip tedavisinde en çok kullanılan ilaçların başında Tylol Hot geliyor. Bu ilaç gripten kısa sürede kurtulmanızı sağlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar


Benzer Konular