logo

Bankalardan kredi masraflarını geri almak


Sponsorlu Bağlantılar


Devlet son on yıla ayit kredi çekimlerinde müşterilerden alınan dosya masrafı adı altında olan paraları krediyi çektiğiniz bankalardan alabilmeniz için yeni bir yasa çıkarttı. yasayı duyan kredi sahipleri hemen bankalara hucum etti, bankaların bazıları bu paraları vermemek için binbir bahane ararken bazılarıda dilekçe doldurmaları gerektiğini söylediler.

Doldurulan dilekçeler sonrası elit bankalardan bir kaçı olay tüketici hakem heyetine gitmeden ücreti geri ödemeye razı olurken bazılarıysa hakkınızı mahkemelerde arayın böyle birşey yok dediler

Bu konuda biraz araştırma yapınca finansbank’in evraklarındaki bir açıktan dolayi kredi çeken bütün müşterilerine dosya masraflarını iade ettiğini öğrendik, diğer mahkemelerdense alanlar çok, başvurupda alamayanların az oranda olduğunu gördük.

Dosya masrafı ücreti kredinin miktarına göre değişirken 300 tl’le 10.000 tl arasında değişmektedir. İlgili bankanın şube müdürlüğüne ve genel müdürlüğe gönderilen bir dilekçe sonrası banka karşılık vermezse eğer tüketici hakem heyetine dilekçenin bir örneğiyle başvuru yapiyorsunuz ve sonrasında onlar sizleri ayrıntılı bir şekilde bilgilendiriyor.  Aynı şekilde kredi kartı yıllık ücret itiraz dilekçesi doldurarakta kullanım ücretini geri alabilirsiniz.

……. BANKASI ……… . ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

….. nolu müşterinizim ……, ………… Bankası Şube Müdürlüğünden …… tarihinde …. ay vadeli olarak …. faiz oranı üzerinden …… TL konut kredisi kullandım ve … ay ödeme yaptım.

Konut kredi faizlerinde indirim olması sebebiyle …. yılı …. ayında kredi yapılandırması için …. şubesine başvurdum. Benden Yeniden yapılandırma nedeniyle ….. TL komisyon alındı.

Benden tahsil edilen ….. TL’nin Ankara 7. Tüketici Mahkemesi ve Yargıtay 13. Dairesinin onayladığı emsal karar doğrultusunda, haksız alınan bu paranın tarafıma iade edilmesini istiyorum.

Günün Tarihi – İmzanız
Adınız ve Soyadınız

 

T.C. ………. KAYMAKAMLIĞI
(Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na)

Şikayet Eden:
Adresi:
E- Posta & Telefon:

Şikayet Edilen :
Adresi:
Şikayetin Parasal Değeri:
Şikayetin Tarihi:
Şikayetin Konusu:Dosya Masrafı adı altında alınan “……….. .-TL” bedelin tarafıma iadesi talebimdir. (4077/6. Ve 10. maddeleri)

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > >

Benzer Konular

“Bankalardan kredi masraflarını geri almak” Konusu İçin 3 Yorum Yapıldı

  1. Mehmet dedi ki:

    Dilekcenin basindada banka. Adı yazılı fakat sonraki bölümde parayı çektiğimiz sube adımı yoksa bölge müdürlüğümü yazılacak yardımcı olurmusunuz . Örnekle gösterebilirseniz daha iyi olur teşekkürler

  2. Mehmet dedi ki:

    Bankaya yazılıp mektupla gönderilecek olan dilekçe icin söylüyorum

  3. salih dursun dedi ki:

    mehmet arkdaşım şube müdürlüğü yazilcak ama bitek finans bankasi veriyor geri diye biliyorum onlarda sözleşmede yanlışlık yapmişlar

Yorum Yapınız