logo

Zabıta memuru nasıl olunur


Sponsorlu Bağlantılar


Günümüzün belkide en güvenli meslekleri arasında zabıta memurluğu vardır. en güvence meslek dalları kamu kuruluşları olarak gözükür gözümüze prosedürleri uyan ve gelecek için milyonlarca insanın hayalini süsleyen şeydir zabıta olmak.

Zabıta Memuru Nasıl Olunur | Zabıta Memuru Alım Şartları

İlan edilen kadrolara atanmak için başvuracak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

a. Türk vatandaşı olmak.

b. Sınav tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmamış olmak.

c. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Zabıta Memuru Nasıl Olunurd. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis ve yahut affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

e. Erkek adayların askerlik durumu itibariyle; Meslek Yüksekokulu (En az 2 yıllık önlisans mezunları için) askerliğini yapmış veya tecilli veya muaf olmak, Lise ve Dengi Okul mezunları Erkek adayların ise eylemli askerlik hizmetini yapmış olmak,

f. Görevini devamlı yapmasına engel olacak bir özrü bulunmamak.

h. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Ayrıca, herhangi bir kamu veya özel kuruluşunda 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi görevlerde halen çalışmamak, Herhangi bir kamu veya özel kuruluşa karşı hizmet yükümlülüğü ve tazminat borcu olmamak,

ı. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamalarında bir sakınca bulunmamak,

i. Tercih edilecek kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > > >

Benzer Konular

“Zabıta memuru nasıl olunur” Konusu İçin 4 Yorum Yapıldı

  1. burak aydeniz dedi ki:

    zabita memuru olabilmek için kpss’den kaç puan almamiz gerekiyor?

  2. mehmet dedi ki:

    tam olarak ne zamn alımı başlıcak? Kpss den kaç puan almak gerekıyo ? Alım ılanları yerel belediye başkanlıgınca mı bıldırılıyor yoksa Turkıye genelınde mı bı alım sözkonusu ? Bunlar hakkında bılgısı olan warsa yardımcı olabılır mı ?

  3. kamil dedi ki:

    kesin olarak alımlar ne zaman duyurusuz alımlar basladı dayı olacakmı illaki

Yorum Yapınız