logo

Türk kahvesinin taze olup olmadığı nerden anlaşılır


Sponsorlu Bağlantılar


Hayatımın vazgecilmez’leri arasında ilk sırayı alır türk kahvesi beni mutlu eder içmesi hele birde yanına cikolata varsa tadından yenmez. peki türk kahvesinin taze olup olmadığı nerden anlaşılır? öncelikle kendiniz çektirirseniz kahvecilerden büyük ihtimal taze olarak alırsınız köşe bakkallarda alırken son kullanma tarihine ve tazeliğine mutlaka dikkat ediniz.

Çünkü bakkallarda son kullanma tarihi genelde kısa olan türk kahvelerinin bayatlaması an meselesi oluyor. Türk kahvesinin en önemli özelliği kokusudur. Özel makinelerde işlenen Türk kahvesinin kokusu metrelerce uzaktan alınabilir. Türk kahvesinin taze olduğunu anlamanın en önemli yolu bir tutam Türk kahvesini elinize alıp kahve zerreciklerinin birbirine yapışıp yapışmadığını kontrol etmektir. Eğer elinize almış olduğunuz kahve birbirine yapışıyorsa bu kahve tazedir eğer dağılma söz konusuyla almış olduğunuz kahve bayattır.

Almış olduğunuz kahveyi kısa süre içerisinde tüketmeyecekseniz kahveyi hava almayan bir kap içerisinde nemsiz bir ortamda saklayınız. Kahvenin en büyük düşmanı nemdir bu yüzden aldığınız kahveyi nemden uzak tutunuz. Ayrıca kahvenin içerisine küp şeker atın bu küp şeker ortamdaki nemi emip kahvenizin taze kalmasını sağlayacaktır. Kahve nasıl saklanır sorunuzunda cevabını bu sayede almış bulunuyorsunuz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: >

Benzer Konular