logo

Sahte rakı nasıl anlaşılır, iyi rakı nasıl anlaşılır


Sponsorlu Bağlantılar


Türkiyede özellikle geçtiğimiz yıllarda ölümlerle sonuçlanan sahte içki olaylarının ardından sağlık bakanlığı birbiri üzerine açıklamalar yapmıştı. içki-alkol üreticileride özellikle sahte rakı nası anlaışır diye halkı bilinçlendirmeye yöneltmişti..

Uzmanların açıklamalarına göre tiryakisine sahte rakının kokusu ve tadı itici gelir, yanı tadından ve kokusundan sürekli kullanan birisi sahte olup olmadığını iyi rakı olup olmadığını anlar.

Yeni Rakı’nın kapakları otomatik kapatıldığından şişeye tam oturuyor. Elle kapatılan sahte rakının alt boğumu şişeye tam oturmuyor. Sahte Rakı Nasıl Anlaşılır* Etiketler içerden çalındığı için gerçek. Ancak sahte rakı etiketleri elle yapıştırıldığı için düzensiz.

* Yeni Rakı’nın kapaklarında üretim yapan fabrikanın kodu, üretim tarihi – saati, kaçıncı şişe olduğu gösterir seri numaralar bulunuyor. Ve fabrika kodları sürekli değişiyor. Sahte rakı üreticileri bu numaraların tümünü bir arada basamıyor ya da kapakta hiç numara olmuyor.

* Yeni Rakı’nın kapakları polisajlı olduğu için parlak. Sahtesinin kapakları mat.

* Gerçek rakı her zaman duru – temiz, sahte rakının dibine dikkatli bakıldığında tortular var.

* Lokantalarda karafaki, sürahi ile gelen ya da bakkaldan bölünmüş rakı alıp içmek riskli. Mutlaka açılmamış şişe istemek gerekiyor.

* Gerçek rakı etil alkolden yapılırken, sahte rakı metil alkolden yapılıyor.

* Sahte rakı, sarhoş etmez gibi görünürken şiddetli baş ağrısı ve çarpma yapıyor.

Sahte rakı kesin tespiti ancak laboratuar analiziyle mümkün. Tüm bu durumlara dikkat ederek rakı alımı yapınız. Yukarıdaki belirtileri göstermeyen ürünler büyük ihtimalle iyi rakılardır. Bu sayede iyi rakı nasıl anlaşılır sorunuzu da cevaplamış olduk.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > > > >

Benzer Konular