logo

KPDS’den yüksek not nasıl alınır ve avantajları nelerdir?


Sponsorlu Bağlantılar


KPDS sınavı yaklaştıkça herkesi bir heyecan almış durumda. Özellikle ingilizce bilmenin şirketlere karşı en temel kanıt olan kpds sınavı puanı tüm adaylar için çok önem taşımaktadır. Kpds’de yüksek not aldığınız zaman bilinki şirketlerin gözüne girmiş oluyorsunuz. CV’nize yazdığınız ingilizce seviyeni bir sınav notu ile desteklenmiyorsa pek inandırıcı olmamaktadır. Yazdığınız ingilizce seviyesini mutlaka desteklemeniz kanıtlamanız gerekiyor. İşte bu noktada kpds sınavı bulınmaz bir fırsat konumunda.

KPDS sınavı herşeye çözüm müdür?

Aslında hayır. Kpds sınavından iyi not aldığınız zaman herşeye çözüm sunmuş olmuyorsunuz. Her ingilizce seviye tespit sınavının belli bir özelliğin kanıtı olduğunu bilmeniz gerekiyor. Akademik seviyede ingillizce bildiğinizi kanıtlamak istiyorsanız mutlaka toefl sınavına girmeniz gerekmektedir. Onun dışında daha sosyal bnir ingilizce bildiğinizi kanıtlamak ve farklı ülkelerdeki yabancılarla iletişimde sorun yaşamadığınızı kanıtlamak istiyorsanız bunun için de toeic sınavından 800 üzerinde bir puan almanız gerekmektedir. Elbetteki yabancı ülkelerdeki insanlarla ingilizce iletişimden bahsederken, aslında bahsettiğimiz anadili ingilizce olan ama amerika veya ingiltere dışında bir aksanla konuşan yabancı insanlardan bahsediyoruz. Örneğin kanada, avustralya vs..

Bu sınavların ortak özellikleri nelerdir?

Tüm bu sınavlarda aslında ingilizcenin farklı yönlerini geliştirmeniz gerekmektedir. Fakat genel itibraiyle baktığımızda tüm bu sınavlara girerken ingilizce kelimeler bilginizi sağlam tutmanız ve bu kelimeleri sürekli aklınızda tutarak öğrenerek girdiğinizde diğer adaylardan bir adım önde olacaksınızdır.

İngilizcede binlerce kelime var hepsini nasıl ezberleriz?

İngilizcedeki tüm kelimeleri ezberlemek elbetteki akıl işi değildir. Native language user diye adlandırılan ve anadili ingilizce olan insanlar bile ingilizce olan tüm kelimeleri öğrenemezler burada kelime dağarcığınızı arttırmanız gerekir derken şundan bahsediyoruz tüm bu sınavlarda mutlaka bir öbek kelime sık sık sorulmaktadır. Siz de bu kelimeleri ezberleyerek sınava girebilir ve bir adım öne geçmiş olursunuz.

Kpds sınavından yüksek puan almak için neler yapmalıyım?

KPDS sınavından yüksek not almak için bikere mutlaka temel ingilizce bilginizi arttırmanız gerekmektedir. Yani sadece sınav teknikleri ile kapds sınavından yüksek not almanız çok da olası değildir. Temel ingilizce bilgini var ise belli seviyede grammer bilginiz var ise kpds sınavı için temel sınav tekniklerini kullanarak sınavda başarı sağlayabillirsiniz.

Diyelim ki temel ingilizceniz var ve istikrarlı bir şekilde çalışmaya başladınız. Şimdiki yapmanız gereken iş kpds kelimeleri çıkartarak bunları ezberlemeniz gerekmektedir. Gözünüz hemen korkmasın öyle onbinlerce kelime çıkmayacaktır. Toplamda altı yüz bilemediniz bin tane kelime çıkacaktır. Bunları düzenli bir şekilde ezberledikten sonra sınavda diğer adaylara karşı elinizde bir koz tutmuş olacaksınızdır.

İngilizce öğrenmek işe sınavlarda bambaşka bir sistemdir. Sınavlarda başarılı olmak için belli kalıpları öğrenerek gerekli sınav tekniklerini de pratikleştirdiğiniz zaman bir sınavdan geçmeme şansınız gerçekten çok güçleşir fakat ingilizce öğrenmek yabancılarla konuşmak ve derdinizi muntazam bir şekilde anlatmak bambaşka bir olaydır ve tecrübe, istikrar ve emek ister. Bunun için onlarca değişik araç gereç bulabilirsiniz eğer imkanınız varsa yurtdışına çıkıp bir süre yaşamak da etkili olacaktır. Temelde sınavı geçmek için yaptığınız çalışmalar ingillizcenize katkı sağlamamakla beraber sadece seviyenizi şirketlere etkili bir biçimde göstermenizi sağlar.

İngilizce bilmenin tecrübesi bir yana biz tekrar kpds den nasıl iyi bir not alırıza dönelim. Diyelimki kendinize ingilizce kelimeleri çıkarttınız ve sırada ingilizce kelime ezberleme olayına geldiniz. Bu iş biraz zaman ve sizin ezber gücünüze bağlı olarak değişecektir. Sonuçta yaptığınız mesleğe ve yaşam tarzınıza göre ezbeer yeteneğiniz belirli bir seviyedir. Bu seviyenizi arttırmak için çalışmalı ve kpds sınavına kadar kendinizi kusursuz bir hale getirmelisiniz.

Kaynak: ingilizcekelime.org

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: >

Benzer Konular