logo

Haber manşetleri ve gazeteler


Sponsorlu Bağlantılar


Türkiye’de belkide real sektörlerle beraber en hızlı büyüyen sektör haber sektörüdür. bu gerek kanallardaki saat başı ve anahaberlerle gereksede internet haber siteleriyle epey bi göz önünde.

Kisaca özetlemek gerekirse haber medya kuruluşları bu işin başını çekmektedir. hızla türüyen haber sitelerinin bazı yasal sorumluluklarıda yerine getirmesi gerekiyor.örneğin yayinlanan haberlerde yayıncı kuruluşların yayin paketlerinden satın alınmazsa web site sahiplerinin başına epey bi yük biniyor ve sonuc mahkemelerde sonlanıyor diyebiliriz.

Peki web sitelerinde önemli olan şeyler son dakika haberlerinden yanı sıra haber manşetleri de oldukça önemlidir farzedelimki bir web sitesindeki haberin okunma oranı kadar manşetim kısmındaki haberin okunma oranı arasında %90 fark oynayabiliriz. buna nazaran dikkat etmemiz gereken haber manşeti taşıyacak ( önemli konulardaki haberleri) sadece manşetten vermeliyiz.

Bu hususlara dikkat edecek olursak bir haberin manşettenmi verilmesi gerektiğini yoksa normal haber olarak yayina alinip, alinmayacağini zaten zamanla haber sektöründe tecrübe kazandikça anlayabiliriz.
Tüm manşetler önemli konulardan oluşmaliki siteyi ziyaret eden kullanıcının ilk olarak göz atacaği yerdeki haberler dikkatini çeker çünkü. tüm manşetler kismindaki haberlerin kalitesi ayni zamanda web sitenin kalitesinide ortaya koyar.

Peki haberi sadece haber sitelerinden ve kanallarındamı okuruz? tabiki hayir birde günlük olarak çıkan gazeteler mevcutturki bu gazetelerde en ince ayrintisina kadar haberin detayina inebilirsiniz. Gazetelerdeki haberler sadece günlüktür haber sitelerinde ve kanallarinda geçen haberlerse dakikalik, ve saatlik haberlerdir diyebiliriz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > >

Benzer Konular