logo

Facebook profilinizi aramalara kapatmak


Sponsorlu Bağlantılar


Facebook şuanda dünyanın en büyük sosyal ağı olduğu gibi dünyanın en büyük web sitesi konumunda. yani google’yi tahtından etti hayatımızdaki sosyal mecranın büyük bir kısmı facebook’da dolaşıyor araştırmalara göre. kimi insan daha fazla arkadaş elde edeyim derken kimiyse aman beni rahatsız etmesinler nereden gizleneceğim diye tedirgindir bu konuda.

Facebook profilinizi aramalara kapatarak aslında istemediğiniz veyahut gereksiz insanların sizlere iletişim kuramamasını sağlayabilirsiniz. peki bu işlemi nasıl yapabilirsiniz sizlere bunu fotoğraflarla gösterelim.

Daha önceden tamamen aramalara kapatabiliyorduk fakat belli bir süredir bu işlem uygulamada deyil fakat yinede sadece isminiz cıkacak ve bilgilerinize kimsenin ulaşamamasını istiyorsanız eğer şu yolları izleyebilirsiniz..

Şimdi öncelikle sağ üst kısımdaki aşağı gösteren ok işaretine basıyoruz. Açılan listeden “Gizlilik Ayarları” kısmını seçelim. Daha sonra bizi karşılayan ekran, yukarıda sizinle paylaştığım resimdeki gibi olmalıdır.

Güncellemelerinizi kimlerin görmesini istiyorsanız, onu 3 kutu kısmından halledebilirsiniz. Siz profil aramaları ile ilgili düzenlemeleri ise “Nasıl Bağlantı Kurarsın” sekmesinin sağ kısmındaki Ayarları Düzenle linkine tıklayarak yapacaksınız.

Bu kısma tıkladığınızda da gelen ekran yine yukarıdaki 2.resimdeki gibi olacaktır. Gelen ekrandan, isterseniz yeni kişilerin sizi eklemesini engelleyebilirsiniz.

Ya da arkadaşınız olmayan birileri size özel mesaj atıyorsa, bu mesaj gönderimlerini teknik olarak doğrudan engelleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > >

Benzer Konular

“Facebook profilinizi aramalara kapatmak” Konusu İçin 2 Yorum Yapıldı

  1. beyza dedi ki:

    gizli bir profil oluşturuyorduk eskiden bu şimdi neden mümkün deyil? yada mümkünse nasıl yapabiliyoruz.

  2. Kaan ALTIN dedi ki:

    basit iş ama göz yorup ariyacağimiza sağdan soldan bulmayi yeğliyoruz. teşekkürler

Yorum Yapınız