logo

El ve ayak terlemesi


Sponsorlu Bağlantılar


El ve ayaklar’daki terlemeler sonucu çoğumuz özellikle ayak bölmesi icin yazın bile çorap giymek zorunda kalabiliriz. zaten ellerin terlemeside apayrı bir konu. bu konu hakkında uzman doktorlar bizleri nasıl aydınlatıyor birde onları dinleyelim.

El ve ayak terlemeleriyle tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Soner Dileklen, toplumda birçok kişide gözlemlenen bu şikayetin hastalara çok sıkıntılı anlar yaşatabildiğini vurguladı.

Terlemenin kronik hastalıklar olarak bilinen menopoz, troid bozukluklar, tüberkülozun yanı sıra; kanser, nörolojik hastalıklar, şişmanlık, psikolojik hastalıklar gibi nedenlerden kaynaklanabileceğini ifade eden İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Soner Dileklen, “Bu tür şikayetleri olan kişiler, mutlaka bir merkeze başvurmalıdır. Araştırma sonuçları bir hastalığa işaret ediyorsa, bunun tedavisi acilen yapılmalıdır” dedi.

El ve ayak terlemesinde birçok tedavi yöntemleri uygulanmasına rağmen başarı elde edilemediğini, bu aşamada alternatif tedavi yöntemlerinin ön plana çıktığını belirten Dileklen, “Yapılan incelemelerde, hiçbir hastalığa rastlanmadığı durumlarda iyontofer tedavisi kullanıyoruz. İyontoferle el, ayak ve koltuk altına özel elektrotlar sayesinde özel akım verilerek ter bezlerinin daha az çalışması sağlanıyor. Bu yöntem, hem yan etkisinin az olması hem de başarısının yüzde 80-90 oranında olması nedeniyle, artık sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. İyontofer tedavisi el ve ayakların içine konduğu bir kap ve özel elektrotlarla yapılmaktadır. Tedavi 20 gün ve 20 dakikalık seanslar halinde uygulanıyor ve seansların bitiminde haftada bir devam ediyor. 3 aylık bir tedaviyle, yüzde 90’lara varan başarı sağlanabiliyor” açıklamasında bulundu.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > > > > >

Benzer Konular