logo

Etiketler ‘zeka oyunları’

Civciv Oyunları

Ailelerin günümüzde en çok şikâyet ettikleri şeylerden bir tanesi çocukların hayvanlara karşı sevgisiz yetişmesi olsa gerek. Bunun önüne geçmek için, çocukların hayvan beslemeleri, eğer olanak yoksa hayvan besleme oyunları oynayarak bu sevgiyi kazanmaları gerekiyor. Çocuklara bu sevgiyi aşılayabilmek ve onların ruhsal gelişimlerine katkı sağlamak üzere özel olarak hazırlanan civciv oyunları bulunmaktadır. Civciv oyunlarının pek çok farklı versiyonu var. Civciv oyunlarının tüm versiyonlarını bünyesinde barındıran bir oyun sitesi olan civcivoyunlari.com sitesi; misyon olarak, çocuklara hayvan sevgisini aşılamayı yüklenmiş durumda. Çocukların civciv besleyerek ve civcivlerle sanal da olsa oynayarak büyümeleri ileriki yaşlarında büyük pozitif katkılar sağlıyor.
Civciv oyunları sitesinde, sadece hayvan besleme üzerine değil; pek çok farklı alanda da flash oyunlar bulmak mümkün. Zeka oyunları kategorisinde çocukların temel zekâ gelişimlerine katkı sağlayacak kaliteli oyunlar bulunuyor. Dama, satranç gibi strateji ve zekâ oyunları bu kategoride yer alıyor ve çocukların bu oyunlarla tanışmaları sağlanıyor. Ha keza; beceri oyunları içerisinde de çocukların üç boyutlu düşünebilmelerine olanak tanıyan oyunlara yer veriliyor. Ebeveynlerin çokça tercih ettikleri bu oyun sitesi tüm bunları bir arada sağladığı için takdirleri üstüne topluyor.
Çocukların ruhsal ve zekâsal gelişimlerine önem veren oyun sitesi civcivoyunlari.com adresini mutlaka siz de ziyaret etmeli ve oyunların kalitesini görmelisiniz. Unutmayın, en etkili eğitim çocuklukta oyunlarla verilen eğitimdir.


Kağıt Oyunları

kağıt oyunları
Kağıt oyunları pek çok aile tarafından yadsınsa ve ayıplansa da aslında durum böyle değildir. Çünkü kart oyunlarını oynayabilmek ciddi bir olasılık hesaplama yapabilme ve analitik düşünme yeteneği gerektirir. Bu nedenle aileler, çocuklarının kumarbaz olacaklarını düşünerek yasaklamak yerine kart oyunları oynamalarını teşvik etmelisiniz. Tıpkı bilardo gibi ciddi bir yetenek ve zeka oyunu olan kağıt oyunlarının yaygınlaşması ülkede kumarı artırmaz tam tersine zeki insanların sayısının artmasını sağlar.

Kart oyunları denilince akla, batak, pişti, poker gibi oyunlar geliyor. Online ortamda bunları oynamak ciddi sıkıntılara neden olabiliyor. Bu nedenle flash oyun üreticileri kağıt oyunları üreterek oyuncuların bu konudaki arayışlarına çözüm olmayı amaçlamaktadırlar. Siz de kart oyunları ve zeka oyunları konusunda oldukça geniş bir flash oyun arşivine sahip olan kagitoyunlari.org adresini ziyaret ederek, keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

Dilerseniz bildiğiniz zeka oyunlarını ve kağıt oyunlarını çocuklarınıza da bu site vasıtasıyla öğreterek, onlarla birlikte de oynayabilirsiniz. Zeka oyunları oynayan çocukların yaşıtlarına nazaran daha çabuk geliştikleri ve ruhsal gelişimlerine büyük katkısı olduğu gerçeğinden hareketle özellikle satranç ve dama gibi zeka oyunlarını çocuklarınıza mutlaka öğretmelisiniz. Çocuklarınızın strateji yapabilmeleri ve ileride sağlıklı bireyler olabilmeleri için eğitimlerine şimdiden başlamalısınız. Haydi, kagitoyunlari.org bunun için var. Hemen girebilir ve çocuklarınızla keyifli oyunlar oynayabilirsiniz.