logo

Etiketler ‘suzuki’

Yeni Suzuki Grand Vitara 2013 özellikleri resimleri

Dünyanın ilk kompakt SUV’si Suzuki Grand Vitara yeni yüzüyle yollara çıktı. Yeni model kapsamlı bir yenileme yerine daha çok modernize edilmiş.

Otomobilin ön kısmında açısal olarak tasarlanan tampon, ızgara ve farlar sayesinde daha modern çizgilere kavuşan yeni Grand Vitara’nın içinde ise yeni tasarım koltuklar ve donanım değişikliği dışında büyük bir değişim yaşanmamış. Grand Vitara’nın özel ses yalıtımı hem yol ve tekerlek sesinin kabine girmesini engelleyerek daha sessiz ve konforlu sürüş özelliklerine kavuşmuş.

Aracın boyutları 3 kapılı modeli 17 cm, 5 kapılı modeli 20 cm uzadı. Ayrıca Avrupa’da satılan SZ5 isimli modelinde ise diğerlerinden farklı olarak siyah far çerçevesi, 17-18 inç yeni tasarım jantlar ve 6.1 inçlik dokunmatik multimedya navigasyon cihazı mevcut olacak. Garmin tarafından hazırlanan programı kullanan bu sistem aynı zamanda bluetooth müzik yayını, telefon bağlantısı ve ipod-iphone bağlantısı sağlayabiliyor.

Otomobil ülkemizde 1,9 litre dizel, 1,6 ve 2,4 litrelik benzinli model ile satılacak. 129 HP güce ve 300 Nm tork üreten 1,9 Ddis motor ile satılacak yeni Grand Vitara’nın motoru da ufak tefek iyileştirmeye tabi tutularak karbondioksit salım oranı 174 gr/km’ye ortalama yakıt tüketimi ise 6,6 litreye çekildi. 2,4 litrelik benzinli motor ise 169 HP güç ve 227 Nm tork üretiyor.

Otomobil ülkemizde 56 bin ile 99 bin lira aralığında fiyatlarla satılıyor.

Suzuki’nin ilk olarak 24 yıl önce tanıttığı Grand Vitara’yı en son 2006 yılında yenilemişti.

Suzuki-Grand-Vitara-02 Suzuki-Grand-Vitara-04 Suzuki-Grand-Vitara-05 Suzuki-Grand-Vitara-08