logo

Etiketler ‘online sunoyun’

Online Oyunlar

Son zamanlarda çığ gibi büyüyen bir oyun çılgınlığı var. Bu oyunlarda başta 3D oyunlar olmak üzere bir çok oyun artık karşımıza online kullanımda çıkmaya başladı. Peki nedir bu online oyun?

İnsanların anlık olarak birbirleriyle iletişim halinde olduğu, bütün işlevlerin aynı anda yapıldığı, insanın kendi evinde tek başına bilgisayara karşı oynadığı oyundan farkı olarak farklı insanlarla beraber oynanan bir sosyal platform.

Hatta o kadar ilerlemiş bir sistem ki, bir çok online oyun artık işi ticarete dökmüş ve hem kullanıcıların hem de oyunu yapanların para kazanmasını sağlamıştır.

Size Good Game Empire oyunundan söz edebilirim. Sürekli ilerlediğiniz, büyüdüğünüz ve gelişmenin sonu olmadığı için kullanıcılarını kendine çeken bu oyunda kendinizi bir krallık kurmuş gibi hissedeceksiniz. Kullanacağınız eşyaları geliştirip oyun içerisinde satmanız mümkün. Bu şekilde para kazanarak büyüyeceksiniz. Saldırılar yaparak diğer insanların kurduğu krallıklara saldıracaksınız.

online oyunlar oynamak beklide insanların yalnızlıklarını sanal bir alemde olsa da unutturduğu için bu kadar tutulmuş durumdadır fakat her ne olursa olsun bu online oyun akımının ilerlemesi alışmış olduğumuz iki boyutlu oyunlardan farklı olarak karşımıza çıktığı içindir.