logo

Etiketler ‘facebook açılmıyor’

Facebook Neden Açılmıyor 2015

Bu konuda Facebook ile yaşanılan problemlere nelerin sebep olabileceği konusunda bilgiler vermeye çalıştık. Bu konuda paylaştığımız bilgiler dışında bir problemini var ise ve bu bilgiler sorununuzu çözmediyse konu altındaki yorum alanından yorum bırakarak sizlere yardımcı olmamızı sağalayabilirsiniz

facebook neden açılmıyor

Sorry, something went wrong. We’re working on getting this fixed as soon as we can. Go Back hatası alıyorsanız korkmayın. Türkçesi Facebook sunucuları geçici bir çökme yaşadı mühendisler şuanda olay ile ilgileniyorlar. Zaman zaman bu tür problemler olmakta fakat Facebook mühendisleri dorunu kısa sürede halletmektedir. Bu sorunun sadece Türkiye’de değil tüm dünyada yaşandığı öğrenildi. Bunun dışında bir problem yaşıyorsanız yorum kısmından bize yazarak çözüm üretmemizi isteyebilirsiniz.

Facebook’un neden açılmadığı konusunda birden çok sebep olabilir, bu sorunlar aşağıdaki gibidir.

Facebook Neden Açılmıyor

  • Facebook sunucularından kaynaklanan problem olabilir
  • Facebook’un yazılımından kaynaklanan problem olabilir
  • Facebook yetkilileri güncelleme veya bakım yapıyor olabilir
  • Türk Telekom’un yurt dışı çıkışlarında oluşan problemden dolayı olabilir
  • Kullandığınız internet sağlayıcısından (TTnet, Uydunet, Superonline vs.) kaynaklanan problemden dolayı olabilir
  • Mahkeme veya TİB den gelen erişim engeli nedeniyle olabilir
  • Tarayıcınıza bulaşan bir virüsten dolayı olabilir

Facebook Açılıyor Fakat Giriş Yapamıyorsanız

  • Hesabınız bloke edilmiş olabilir
  • Şifrenizi yanlış girmiş olabilirsiniz
  • Şifrenizi hackerlara kaptırmış olabilirsiniz

 

Facebook Hakkında Bilgiler

Fotoğraflar

Fotoğraflar uygulaması ile kullanıcılar kendi aralarında fotoğraflarını, kendilerini ve arkadaşlarını da üzerine etiketleyerek sunabilmektedir. Bazı gizlilik sorunları nedeniyle facebook, fotoğrafların görüntülenmeleri üzerinde bazı sınırlamalar koymuştur. Ağustos 2007 itibariyle; Facebook’ta 31.31 milyar fotoğraf bulunmaktadır, bu da kişi başı 31 fotoğrafa denk gelmektedir. Fotoğraflar herkes tarafından görülebilir, ancak gerekli ayarlamalar yapıldığı takdirde hiçbir kullanıcı tarafından da görülmeyebilir.
Armağanlar

Armağanlar, Facebook’un Şubat 2007 tarihinde yaptığı bir uygulamadır. Kullanıcılar birbirlerine küçük ikonlardan oluşan hediyeler gönderebilmektedir. Bu ikonlar Apple tasarımcısı Susan Kare tarafından tasarlanmaktadır, ve kullanıcılar bu hediyeleri gizli ya da açıkça vermektedir. Kullanıcılar isterse “hediyeler” kutusunu profillerinde de gösterebilir. Kullanıcılar hesaplarının açılmasıyla ücretsiz bir hediye verme hakkına sahiptir; bundan sonraki hediyeler ise 1 dolar ile ücretlendirilmektedir. Hediyelerin %50’si sevgililer gününde verilmektedir.

Bunun yanı sıra, Zachary Allia tarafından geliştirilen “Free Gifts” uygulaması gibi uygulamalarla, ücretsiz olarak da hediye gönderilebilmektedir.
Dürtmeler

Pokes (Dürtmeler) uygulaması ile bir kullanıcının diğer bir kullanıcıyı dürterek diyalog kurmasını sağlamaktadır. Bazen bu merhaba anlamına gelse de, aynı işi yapan X Me ve SuperPoke gibi facebook uygulamaları da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, dürtme işlemini değişik varyasyonlarda yapılmasını sağlamaktadır.
Etkinlikler

Etkinlikler uygulaması ise; kullanıcıların arkadaşlarını belli buluşma oluşturabilir ve diğer kullanıcılar da bu etkinlikler için RSVP’lerini bildirebilirler.
Video

Facebook’un video uygulaması ise; kullanıcıların birbirlerine YouTube ve benzeri sitelerdeki videoları göndermelerinin yanı sıra; özel mesajlar da dahil olmak üzere video kamerasıyla görüntü kaydederek bunu mesaj olarak göndermesini sağlamıştır.
Uygulamalar

24 Mayıs 2007 itibarıyla; Facebook, Facebook Platform adını verdiği altyapısı ile geliştiricilerin Facebook ile etkileşimli uygulamalar yaratmasına olanak sağlamıştır. Uygulamalar, Facebook API ile kolayca geliştirilebilir. 11 Ekim 2007 itibarıyla, facebook’ta 5500 üzerinde uygulama mevcuttur.