logo

Etiketler ‘2014 AUDİ A3 CABRİOLET Yorumları’

2014 AUDİ A3 CABRİOLET

2014 AUDİ A3 CABRİOLET

2014 AUDİ A3 CABRİOLET

2014’ün ilk yarısından itibaren Türkiye’de alıcısıyla buluşması planlanan sportif ve zarif olduğu kadar çok yönlü bir model olan 2014 Audi A3 Cabriolet’in ikisi TFSI ve biri de TDI olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunulması planlanmaktadır. Ayrıca isteyenler manuel ya da S Tronic şanzıman seçenekleri ile Audi’nin bu yeni modeline sahip olabilecektir.
Dış özelliklerine baktığımızda magnezyum ve çelik karışımı kinematik bir mekanizma üzerine gerili olan kumaş bir tavana sahip olan A3 Cabrio’nun mükemmel bir görünüme sahip olduğunu görebilmek mümkün olmaktadır. Ayrıca sahip olduğu kumaş tavanın 18 saniyede açılıp kapanmasını sağlayan elektro-hidrolik sistemin 50 km/s hızda bile kullanılması mümkündür.
A3 Cabrio’nun tüm motorlarının direkt akıtma teknolojilerini bir başlama-bitiş ve turbo sistemi ile birleştirdiğini ve sahip olduğu üç motor seçeneğinin de bir önceki modele nazaran %12’ye varan bir yakıt tasarrufu sağladığını görmek mümkündür.
11 saniyede 100 km’ye kadar çıkabilmenizi sağlayan 2014 Audi A3 Cabriolet, etkileyici görünümü ile de göz dolduruyor. Ayrıca bir önceki modeline göre uzunluğu 4,24 m’den 4,42 m’ye artmış, aks mesafesi 2,58 m’den 2,60 m’ye artmış ve genişliğinin de 1,77 m’den 1,79 m’ye artmış olduğu görülüyor. Bunların yanında sadece yüksekliğinde 15 mm’lik bir azalma bulunmaktadır.
Bu yeni haliyle daha şık bir görünüme kavuşan A3 Cabrio’nun karakteristik tek çerçeveli ızgarasını tamamlayan tamponu ve hava girişlerini vurgulayan farlarının da etkileyiciliğini artırdığı görülüyor. Seçenekli olarak LED teknolojisine sahip farlara sahip olan modellerinin de alınması mümkün olan A3 Cabrio, bu açıdan bakıldığında sınıfında değişken far seviyesi kontrolü sunan il kompakt model olma özelliğine sahiptir.
2014 Audi A3 Cabriolet’in dış tasarımındaki şıklığın yanı sıra iç bölümlerinde de gösterge panelinin daha alçak ve öne kavisli olması, orta konsolun sürücüye doğru hafif açılı yerleşmiş olması da tasarımı zenginleştirmektedir.

2014 AUDİ A3 CABRİOLET Tanıtım Videosu