logo

Akıllı Telefonlarda Online Alışveriş Cazibesi


Sponsorlu Bağlantılar


Cep telefonları, ortaya çıktıkları ilk zamanlardan bu yana insanların hayatlarını bir hayli kolaylaştırdığı biliniyor. Ancak ilk cep telefonları ebat olarak fazlaca büyüktü ve kullanışlı değildi. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ebatları küçülerek daha kullanışlı hale gelen cep telefonları, günümüzde insan hayatının önemli bir parçası haline geldi.

Cep telefonlarının insanlar tarafından bu denli ilgi görmesinin sebebi hiç şüphesiz insan hayatını kolaylaştırmasıdır. Geçmiş yıllara bakıldığında insanlar, sevdikleri ile görüşebilmek için onlara mektup yazardı. Ancak mektubun dezavantajı, karşıdaki kişinin eline günler sonra geçmesiydi. Hal böyle olunca da insanlar yeni buluşlar aramaya başladı ve cep telefonları, iletişim sıkıntısı çeken birçok kişiye kelimenin tam anlamıyla ilaç oldu. Onları cazip kılan, insanları her an rahatlıkla çevresi ile iletişime sokabilmeleri ve pratik olmaları. Bu alandaki buluşların artması ile birlikte, bir hayli incelen cep telefonları, ülkemizdeki birçok insanın kullandığı başlıca iletişim aracı haline gelmiştir. Bu durumun yaşanmasında, cep telefon operatörlerinin de büyük payı vardır. Cep telefonu kullanımını teşvik edici birçok kampanyalar düzenleyen operatörler sayesinde her gün birçok kişi sevdikleri ile doyasıya telefon ile konuşabiliyor. Son yıllarda ortaya çıkıp, kısa sürede büyük bir çıkış yapan akıllı telefonlar, eski cep telefonlarına kıyasla kullanıcılara çok daha iyi özellikler sunuyor. Bu telefonlar aracılığıyla dilerseniz internete girip gündemi takip edebilir, dilerseniz e-postalarınıza bakabilir, dilerseniz de borsayı takip edebilirsiniz. Bu gibi özellikler sunması ile akıllı telefonlar yeni neslin teknolojik buluşu olmuştur.

Akıllı telefonları gün geçtikçe daha fazla kişi kullanmaya başlıyor. Hal böyle olunca da internet odaklı çalışan birçok firma, akıllı telefonlarda kullanılmak üzere çeşitli uygulamalar geliştirerek, kullanıcılarını kendi sitelerine bağlama peşindeler. Akıllı telefon ların online alışveriş sektörüne katkısı burada rahatlıkla görülebiliyor. Online alışveriş siteleri ülkemize ilk giriş yaptığı yıllarda, o dönemki internet kullanıcıları sanal alışveriş fikrine sıcak bakmıyorlardı. Ancak zamanla gerek bankacılık sektörünün bu konuda kolaylık sağlaması, gerekse de teknolojinin yaygınlaşması gibi etmenler sayesinde ön yargılara sahip birçok kişi online alışverişi benimsedi ve bu sektörün büyümesine neden oldu.

Akıllı telefonlar sayesinde ülkemiz internet kullanıcıları tarafından oldukça popüler hale gelen sanal alışveriş siteleri sayesinde, yabancı yatırımcıların da gözünün ülkemize çevrilmesine neden olmuştur. Bu durumun Türkiye ekonomisine katkısı tartışılamaz boyuttadır. Bugün, hesaplı alışveriş yapmak isteyen birçok insan, cep telefonunu eline alarak, İndirimlr.com gibi başarılı fırsat takip sitelerinden birine girerek, saniyeler içerisinde, hangi sanal mağazada ne kadar indirim var öğrenip, ona göre alışveriş yapıyor. Fırsat takip sitelerinin, sanal alışverişe katkısı azımsanamayacak boyuttadır. Online alışveriş sitelerinin sayısının artması ile birlikte bu alandaki rekabet de artmış, bu durum, karmaşıklığı da beraberinde getirerek, alışveriş meraklılarını memnun etmemiştir. Tam da burada devreye fırsat takip siteleri girerek, hem alışveriş meraklılarına birer rehber niteliği taşımış hem de cazip olan sanal alışverişi çok daha cazip hale getirmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar
Etiketler: > >

Benzer Konular